Aselsan (ASELS) – 01.03.2018

1
7343

Yatırımcıların en sevdiği hisse türlerindendir ASELS… piyasadan bağımsız, hep bir yükseliş trendindedir. Nasıl olmasın ki ordumuz için yaptığı atılımları gördükçe insan gururlanıyor.

**

Bu başarının sonucu hisse daha dün tarihi zirvesini gördü; 15.15. Unutmayınız bu kağıt kasım ayında 9TL den işlem görüyordu. Piyasaların duygulara göre hareket ettiğinin en basit örneği….

**

Her ne kadar Aselsan ile gururlansak ta biz hissenin aşırı alım bölgesinde olduğunu düşünüyoruz. 4 ayda %60 a yakın prim yapan hissede illa ki bir düzelme olacaktır. Bunun öyle bir günde değil kademeli bir düşüş olacağını düşünüyoruz. İlk hedefimiz 14.15. Bildiğiniz gibi orta – uzun dönem analizlerimizi takipçilerimizin sabırsızlığından dolayı kendimize saklıyoruz. Ancak 14.15 in devamında düşüş daha da derinleşebilir.

**

Yatırım Tavsiyesi Değildir…

  • Renkly biri

    Bende bu goruse katilmadigimi yazayim. Benim tezim asels in her zaman 25 fk ile islem gormesidir. Kriz donemlerinde 20ye dusmustur. En son donem aciklanan kardan sonra 17 olan fk son alimlarla 20 ye cikmistir. 20 fk yuksektir fakat asels icin bu kaniksanmistir. Ulak projesinin ilk teslimatlariyla yeni bir heyecan yaratilmistir.